Konsolidácia pôžičiek, kto ich využíva a na čo sa používajú
Uncategorized

Konsolidácia pôžičiek, kto ich využíva a na čo sa používajú

Dnešná materiálna doba prinúti niektorých ľudí uchýliť sa pre získanie peňazí k pôžičke. Niekedy im však objem požičaných eur z jednej pôžičky nestačí a tak vyhľadávajú ďalšie pôžičky pre pokrytie svojich potrieb.  Problém nastáva ak dlžník prestáva byť schopný splácať svoje záväzky. Komplikuje sa to aj preto, že ak už splácate pôžičky banka vám nepožičia ďalšie peniaze. Po neúspechu žiadosti v bankách prichádzajú na rad nebankovky alebo pôžičky od ľudí, kde môžu byť úroky mnohonásobne vyššie ako v bankách.

Ako elegantne vyriešiť situáciu, v ktorej ste zadlžený až po uši?

 V prvom rade je ideálne nedostať sa do takejto situácia. Pred každým podaním žiadosti o pôžičku si položke 2 základné otázky. Prvú: Naozaj si potrebujete požičať peniaze resp. kúpiť vec, po ktorej túžite? Druhú otázku: Dokážete pôžičku bez problémov splácať? A to aj v prípade, že vás zastihnú nečakané finančné výdavky?

Takto by malo vyzerať zodpovedné zhodnotenie situácie pred samotným žiadaním o pôžičku. Ak je už na tento postup neskoro a máte na krku viacero nevýhodných pôžičiek je tu stále riešenie. Konsolidácia pôžičiek resp. refinancovanie úverov.  V jednoduchosti je konsolidácia spojenie viacerých úverov do jedného.

Aké výhody má konsolidácia pôžičiek?

Hlavnou výhodou je úspora peňazí, priemerne si Slováci dokážu konsolidáciou mesačne ušetriť 80 eur. Ďalšou výhodou je zjednodušenie celého procesu splácania. Po konsolidácii už nemusíte sledovať viacero termínov splácania, uhrádzať poplatky za vedenia účtov a podobne. Konsolidácia zjednotí všetky úvery do jedného s jedným úrokom a jedným dátumom splatnosti.

Kto konsoliduje?

Prevahu majú ženy nad mužmi. Bude to spojené s tým, že ženy majú rady poriadok a to aj vo financiách. Muži uprednostňujú viacero menších splátok. Ak sa na to pozrieme z iného uhla, priemerný zákazník, ktorý konsoliduje má 2-3 úvery.  Nájdu sa aj ľudia, ktorí konsolidujú 10 úverov.

Aké pôžičky je možné konsolidovať?

Konsolidovať je možné takmer všetko. Napríklad pôžičky, kontokorekt, kreditné karty, lízing na auto, úver na bývanie, pôžičku na auto, ale aj mikroúvery.

Ktoré banky a nebankovky ponúkajú službu konsolidácie?

Tento finančný produkt nájdete hneď u niekoľkých poskytovateľov úverov ako bankových tak aj nebankových napr. HomeCredit, Cetelem, Silverside, Poštová Banka, SLSP atď.

Splatenie úverov vo forme spojenia viacerých pôžičiek môže byť zaujímavou možnosťou ako odľahčiť svoje mesačné výdavky a rodinný rozpočet. Ako bonus zjednodušíte celý proces splátok, kedy už nebudete musieť myslieť na rôzne termíny splátok v rôznych termínoch.

Stále platí „2x meraj a raz požičiavaj“. Každú pôžičku si dôkladne rozmyslite. Aj keď sú v živote samozrejme situácie, kedy jednoducho príde k výpadku financií z neočakávaných dôvodov ako  napr. pokazenie práčky, sporáka, televízora či mobilu. Ak je možné staré spotrebiče opraviť opravte ich a nenahrádzajte ich novými. Odľahčíte tak nielen svoju peňaženku, ale aj životné prostredie.

Komentáre vypnuté na Konsolidácia pôžičiek, kto ich využíva a na čo sa používajú